Slané jídla

Zeleninové karbenátky s jogurtem

3. května 2008 v 13:51
Dlužím vám jednu mňamku ze Svátku práce :-D
Potřebujete: nějakou mrkev a brokolici, vejce, koření, bylinky, bílý jogurt, trochu strouhaného sýra, sůl, hladkou mouku, strouhanku, tuk na smažení.
Zeleninu proženeme párou, stačí 10 minut a vychladlou nakrájíme na drobno. Smícháme s jogurtem, s vajíčkem či dvěma, můžeme zužitkovat přebytečné bílky z pečení, osolíme a okořeníme, pokud máme, přidáme nasekané bylinky - můžou být i sušené. Hmotu zahustíme hladkou moukou a strouhankou. Chvilku necháme stát a tvoříme placičky, které obalujeme v mouce a smažíme do zlatova.
Přílohou můžou být brambory v jakékoli podobě.

Ladím, ladím rajskou.

20. dubna 2008 v 22:39
Doslova a do písmene. Ladím rajskou :-D Už ani nevím, jak po sobě šly ty recepty - od receptu z protlaku (blee) až k tomu dnešnímu, který se rovná rajskému pokrmu. Už minule jsem myslela, že rajskou už mám konečně zvládnutou. Poté co jsem zjsitila, že zavařená rajčata jsou u každého výrobce jiná - některá slaná, některá i s kyseinou citronovou - jak se v tom má můj na sůl imunní jazyk vyznat?
Pak jsem objevila Šárčinu školu vaření a s milým potěšením jsem zjistila, že její rajská omáčka je v principu stejný recept, jako ten můj poslední, jen s několika vylepšeníma. Ta vylepšení jsem zkusila dnes a opravdu, opravdu je výsledek jako rajský mls!

Moje úplně první sekaná

19. dubna 2008 v 14:28
A já si vždy říkala, jak je taková sekaná pracné jídlo...
A musí se to namlet, dobře ochutit a vůbec zamíchat a kdoví co do toho dát a trefit konzistenci...
A ono to zas taková hrůza není. Když nemá přijít návštěva a zapomenu na předsudky, ono to nějak dopadne. V horším případě to vyjíme z pekáče lžičkou - děti stejně nepoznají, že to mělo vypadat jinak a muž slíbil držet basu. A v tom nejhorším případě máme chleba upečený, dáme s máslem a sýrem... jistota i u dětí.
A ono to vyšlo! Trefila jsem i množství soli, což považuju za malý-velký zázrak... Dnes u mne múza stála, áchch. No přiznám se, že jsem k tomu nabrala odvahu po shlednutí tohoto receptu. Když ta sekaná z těch Šárčiných fotek ták krásně voněla!
Dobrá volba, budu určitě opakovat!

Úplně obyčejný řízek?

18. dubna 2008 v 23:45
Ne!
Nebyl to úplně obyčejný kuřecí řízek!
Bratr Tom si dal 2x nášup! Otci se moc zamlouval a to jsme mu neprozradili, ze maso bylo nalozene i smazene v jogurtu. Dal si nášup i poté, co jsem mu to prozradila. Přílohou byly mačkané brambory, jak jinak, když ve sklepě straší ten plný pytel brambor... Hlavní roli ale hrály řízečky.
Spáchala jsem je díky Šárce a jejímu blogu, čímž jí nesmírně děkuji. O nic jsem je neošidila, ani o parmezán, který myslím lze nahradit cihlou, navíc jsem přidala česnek. Na 500g jogurtu jsem dala 2stroužky. Ze zbytku marinády jsem uhňácala placičky, po kterých se rovněž pouze zaprášilo... Štěstí, že se si to všechno stihla vyfotit! Ale ve velkém spěchu, hlad byl veliký...
 
 

Reklama