Dezerty bez mouky

Zachráněný tvarohový koláč s mandarinkami

15. února 2009 v 8:34
Tak jsem chtěla jednou po delší době zkusit nový recept z časopisu. No nakonec jsme koláč měli, ale ne podle časopisu! Zatímco nedopečené, mastné a vůbec nepodařené těsto letělo s velkým zklamáním ještě teplé do koše, po myšlenkách zbavit se i připraveného tvarohu a zapomenout na recepty v časopisech, po ... no nebudu úplně podrobně doslovná... jsem se zatím nezničenými a připravenými surovinami naložila po svém. Včerejší "valentýnský" dezert byl nakonec zachráněn.

Zmrzlinová jednohubka

1. července 2008 v 14:28
Tak dnes Vás potěším jen obrázkem pro inspiraci.
Zmrzlinové jednohubky děláte?
My už ano a mají úspěch, neodmítají ani hráči bedmintonu mezi podáním.
A ještě si pochvalují, že mají služby lepší, než na Wimbledonu!
Nechte si také chutnat!
Kornoutky jsou z Kauflandu.
Zmrzlina je domácí jahodová.
Ozdobeno malinami a čokoládovou šlehačkou (Rama Cremefine, slazená + kakao).
Posypáno sekanými mandlemi.
Nic nám už nezbylo...

Domácí jahodová zmrzlina

15. června 2008 v 22:43
Suroviny:
  • 1x rostlinná šlehačka Rama Cremefine
  • moučkový cukr
  • hrst jahod (cca 300 - 400g)
  • nějaké sypání - já použila mlýnek "Karamel-vanilka"
Postup:
Jahody rozmixujeme s cukrem, kterého dáme podle chuti. Je opravdu skoro jedno, zda tam dáme 2 nebo 5 lžic. Nějaké jahody necháme na ozdobení.
Vyšleháme šlehačku s cukrem (cca 3 lžíce) a trochu jí odložíme do zdobícího sáčku se špičkou na zdobení. Do formiček dáme na dno jahodu nakrájenou nadrobno, na to rozetřeme vyšlehanou šlehačku, cca 2 lžíce. Do zbývající šlehačky vešleháme rozmixované jahody a hmotou doplníme formičky. Dáme řádně ztuhnout do mrazničky.
Na vyklápění báboviček či jiných formiček posbíráme doma veškerou trpělivost. Oplachujeme je pod teplou tekouci vodou, aby zmrzlina u stěn povolila a šla vyklopit. Nazdobíme šlehačkou, jahodami, posypeme a podáváme.
PS: Samozřejmě se s bábovičkama nemusíte babrat a nechte to ztuhnout v kelímku či jakékoli misce. Naše děti třeba na celé akci nejvíc ocenily cukrové barevné sypání "Mamí, kujiký eše, móó!"

Mizející bábovičky

27. května 2008 v 19:55
Pozor, po vyklopení velmi rychle mizejí. Málem jsem nestíhala fotit...
Suroviny:
1 tvaroh (250g), 100-150g moučkového cukru, 1 kefír (500ml), 1,5 pytlíčku želatiny, nějaké drobné ovoce, nějaké piškoty nebo zbytek nejakého korpusu, možná topping...
Postup:
Tvaroh, cukr a kefír rozšleháme. Želatinu připravíme podle návodu a smícháme s kefírovou hmotou. Nalijeme do formiček do poloviny, poklademe piškoty a ovocem a dáme na chvíli chladit. Pak zalijeme skoro po okraj a opět poklademe piškoty. Pak dáme chladit už pořádně. Před vyklopením formičku opláchneme horkou vodou, želatina malinko povolí a bábovička půjde vyklopit.
Pokud zbude čas než zmizí, můžeme polít třeba čokoládovým toppingem...

Čokoozdoby - premiéra amatéra.

22. května 2008 v 16:46
Je 16:20 a já si splnila sen!
Od doby, co se u nás před lety doma zjevila kniha Marry Barryové s čokoozdobami, sním o tom, jak krásné ozdoby z čokolády budu vyrábět, až jednou budu mít co zdobit (to je teda ta hlavní podmínka). Teď už jsem velká holka a sem tam něco upeču. Pak natrefím na BERunu na livingu (jistě pseudonym madam BERryové) a její kouzla a opět nemůžu spát! V neděli mají přijít na návštěvu se třema dětma, budu péct muffinky, takže BUDE CO ZDOBIT!

Hle, chválím osobu, co vymyslela pytlíčky s hotovou polevou, mám extra tmavou a extra bílou, ráda bych napsala, že se s tim krásně píše, ale... ta poleva vždy teče jiným směrem, než já chci, takže křídla motýlí jsou pěkně šišatá, ale lepší než žádná, žejo .
Kolečka jsou náročný, velmi náročný tvar. Rožek pytlíčku ustřihnout vélmi opatrně, ani ne málo ani ne moc!!! Pak jsou z toho sloní nohy jako ty dvě kolečka na fotce. Sice jsem to v tom "střihu" pak ohla a teklo to tenší, ale asi právě proto to teklo kam chtělo... Jenže když to bylo ustřihnuté málo, pramínek stíhal tuhnout ještě než vylezl z pytlíčku...

Nejlépe a nejefektněji se mi dařily tzv. čmáranice, na těch se můžu rukou rozehnat a čmárat a čmárat a když to ujede, zaručeně to vypadá, že je to záměr. S touto technikou vystačím asi na dlouho a knihu Marry Berry si budu dál předčítat před spaním.
Ad motýli! Ti nesmí chybět! Když se podaří, jsou to nejexkluzivnější kousky, škoda kousnout!
Uf. Jen ať to teď hezky tuhne a mimino vydrží ještě chvíli spinkat a tatínek s dětma ze školky nespěchá, když už jim teda dnes odpadla ta logopedie. A ... a ... a popřejte mi pevnou ruku ...

Dezertík pro děti na neděli.

4. května 2008 v 18:04
Přijde k vám návštěva s dětma? Můžete jim vytvořit lákavý mls ze surovin, které můžete mít stále v rezervě. Dětské piškoty, cukrářské piškoty, čokoládový pudink, čokoládové ozdoby a barevné sypání, mléko, klidně trvanlivé... dokupte pro tyto příležitosti jen Šlehačkový dezert vanilkový od Dr.Oetkera. Měla jsem dnes příležitost tuto pro mne novinku vyzkoušet a mile mne překvapila. Šlehačkový krém je podle mne výborně ochucený pro dětské jazýčky, polizoval ho i náš jinak vybíravý nejstarší synek!
Do sklenice vhodíme piškot, či dva, můžeme přidat i ovoce, zalejeme čokoládovým pudinkem a necháme chladit. Pak vyšleháme šlehačkový dezert a lžičkou ho naaranžujeme na pudink. V této fázi necháme sklenice s obsahem řádně chladit. Před podáváním ozdobíme dlouhými piškoty nebo trubičkami, posypeme barevnou rýží nebo čímkoli efektním (pro mne by bylo dost efektní i kakao!) a můžeme dozdobit čokoládovou ozdůbkou, nebo ovocem, pokud jsme ho použili už do pudinku. Z jednoho pudinku a jednoho dezertu nám vyšlo 7 porcí.
A pak už se můžeme jen olizovat!
 
 

Reklama