Únor 2009


Kořenová pomazánka

26. února 2009 v 20:55 Slané jídla
Dlužím Vám jednu drobnost z neděle…

Těhotné bříško - dort

21. února 2009 v 21:36 Dorty
Dort z 10 vajec, kakaový korpus v bříšku, bílý v prsou, karamelový máslový krém se Salkem. Potaženo kombinovanou hmotou - půl Pasta Dama Decor, půl falešný mléčný marcipán. Bílé ozdoby z čisté Pasty Damy Decor + stříbrné cukrové kuličky do kytiček. Dort vážil pár gramů pod dvě kila.


Zapečený pangas s mrkví a brokolicí

15. února 2009 v 21:21 Slané jídla
Dnešní nedělní oběd slavil úspěch nejen u dospěláků, ale i u dětí. Bylo jim vysvětleno, jaké suroviny v jídle jsou, nejstarší synek uznal, že všechno z toho má rád a je dobré, takže papkal spolehlivěji než mladší, který dnes tvrdošíjně odmítal. Po zákazu bobování už mu oběd také chutnal. Nejmladší papal spolehlivě, jako obvykle.
Dospěláci papali nejvzorněji a kdyby bylo napečeno dvojnásobné množství, stejně by asi nezbylo. Kombinace pangase a kořenové zeleniny s brokolicí byla trefa do černého. A doslova.

Zachráněný tvarohový koláč s mandarinkami

15. února 2009 v 8:34 Dezerty bez mouky
Tak jsem chtěla jednou po delší době zkusit nový recept z časopisu. No nakonec jsme koláč měli, ale ne podle časopisu! Zatímco nedopečené, mastné a vůbec nepodařené těsto letělo s velkým zklamáním ještě teplé do koše, po myšlenkách zbavit se i připraveného tvarohu a zapomenout na recepty v časopisech, po ... no nebudu úplně podrobně doslovná... jsem se zatím nezničenými a připravenými surovinami naložila po svém. Včerejší "valentýnský" dezert byl nakonec zachráněn.

Svatební bugatka

14. února 2009 v 3:45 Dorty
Dnešní snažení pro zítřejší Valentýnský den:

Franklin, nenechal/a jsi emailovou adresu, abych mohla odpovědět.

11. února 2009 v 20:56 Ostatní
Milí čtenáři, chcete-li, abych odpověděla na váš soukromý dotaz zaslaný formou "Zpráva autorovi", docela se bude hodit, pokud na sebe necháte kontakt v podobě emailové adresy. Anebo položte dotaz veřejně v komentářích a v komentářích také na dotaz odpovím.

Děkuji za pochopení.

rybička

Krůtí s pórkem na smetaně

10. února 2009 v 18:50 Slané jídla
A jsem tady s posledním nedělním obědem. Můj muž zcela spontánně konstatoval, že je škoda, že se na internet nedá napsat, jak lahodné chuti to jídlo opravdu bylo. A já musím konstatovat, že dojem z fotografií dnes opravdu silně pokulhává za opravdovým zážitkem na jazyku.


Kuřecí s fenyklem a zeleninovou omáčkou

8. února 2009 v 18:50 Slané jídla
Dámy a pánové, dlužím Vám dva nedělní obědy... To jsem Vám jednou při nákupu mezi zeleninou uviděla fenykl. Takový ten zelenobílý "živý" - ne ta semena podobná kmínu... Podlehla jsem zvědavosti a hned dva koupila a jeden z nich šoupla hned v neděli do oběda!

Bábovičky z vařené rýže

8. února 2009 v 18:25 Přílohy
Úplně obyčejná rýže? Ano. Děláme ji často. Někdy ji děláme neobyčejnou různými přísadami, někdy jen tvarem: