Míšamls

30. ledna 2009 v 10:08 |  Moučníky jiné
Tak jsem dětem upekla "Míša řezy", když mají rády můj kakaový kropus, čokoládu i tvarohový termix i pribináček, budou tyto řezy dokonalou kombinací chutí.


Ne, netušíte správně, nebyl úspěch. Ledažeby zůstal kus nepomazaného hnědého těsta... Máma byla ale velkorysá a rozjela se po celém plechu.

Nakonec celé Míšany snědli máma s tátou, vzhledem k věku a povánoční kondici nešlo o obyčejný medvědí moučník ale přímo o bombový "Míšamls". Servírovaný s méďovým ubrouskem, aby to děti bavilo ještě více... Tak to na tom světě chodí a příště to doufám trefím lépe. Na zahojení všech rodičovských bolístek doporučuju upéct zase tento Míšamls, nemá chybu!

Suroviny:
6 vajec (oddělit bílky), 6 lžic moučkového cukru, 2 lžíce oleje, 6 lžic polohrubé mouky, 3 lžíce kakaa, střídmá lžička prášku do pečiva, na krém: 500g tvarohu v kelímku, 200g moučkového cukru, 250g másla, případně mléko ke zředění, na polevu: 80g másla, 30g kakaa, 120g moučkového cukru, 3 lžíce mléka.

Postup:
Utřeme žloutky s cukrem a přidáme olej. Pak přidáme zvlášť promíchanou mouku s kakaem a práškem do pečiva. Nakonec opatrně vmícháme tuhý sníh z bílků. Hotové řídké těsto nalejeme na plech vyložený pečícím papírem. Nebo na vymazaný a moukou vysypaný plech. Těsto upečeme třeba při 170 stupních přibližně 20 minut.
Na krém vyšleháme máslo s cukrem a přidáme tvaroh. Důkladně přešleháme. Krém natřeme na vychladlý korpus uhladíme.
Na polevu rozehřejeme máslo s trochou mléka a přidáme cukr důkladně promíchaný s kakaem. Je-li poleva hodně hustá, přidejte ještě trochu mléka. Mírně vychladlou polevou polejte povrch tvarohového krému.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rybička rybička | Web | 31. ledna 2009 v 8:20

Vkládání komentářů je zde ukončeno, pokračujeme zde:   http://www.urybicky.cz/?p=876

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama