Jak na mašinku Tomáše

7. ledna 2009 v 21:34 |  Dorty

Model - hračka a vedle vpravo je poslední dortová mašinka z ledna 2009. Už čtvrtá.

Model posloužil k výrobě formičky na tvář a kolečka. Byla použita jedna malá bílá kostka modelovací hmoty tuhnoucí na vzduchu z hračkárny, cena 29 Kč, cca 120g. Formičky byly tuhé za cca 24 hodin. Na fotce vpravo je zabalené větší balení hmoty v zelené barvě.
Při obtiskování je dobré mít placku hmoty poprášenou škrobem, aby se do formičky nepřilepila. Přebytečný škrob se pak snadno opráší štětečkem. Vytlačenou tvář a kolečka jsem pak na potřebnou velikost upravila vykrojením (na tvář pasovala vykrajovačka a na kolečka měla správnou velikost štamprle). Aby mi kolečka nezůstala ve štamprli přilepené, pomazala jsem hranu štamprle ztuženým tukem.
Je dobré si tvář a kolečka připravit tak 2-4 dny předem, aby byly tuhé a při manipulaci neměnily tvar. Na suché tvařičce se vám pak nebude černá barva tolik rozpíjet.
Světlý a tmavý korpus - oba korpusy jsem po vytažení z trouby ještě teplé zakryla dalším pečícím papírem a zatizila, aby byl hutný a pevny. Další výhodou bude, že jsou pak korpusy rovnoměrné a tenké, lépe se pak vyskládají do potřebného tvaru. S tlustými korpusy by bylo pracnější vykrajování, ale jde to také. Jednotlivé vrstvy měřím na mašince pravítkem a vykrajuju z těsta kolečkem na pizzu nebo zubatým nožem, aby se nedrobily hrany.
Promazávám skutečně jen lehce. Na tlusté vrstvě krému by se mohla mašinka klátit a nedržet tvar - zvlášť pokud by máslo v krému povolilo příliš. Podvozek byl tvořen vzhůru nohama - vlastně kolama. Teprve po potažení červenou hmotou byl postaven jak má být. Pak došlo i na tělo mašinky. Než začnete vykrajovat drobné detaily podvozku nebo těla, vyplatí se nechat promazaný a sestavený korpus pořádně vychladit a vykrajovat zubatým nožem jako pilkou.
Kulaté tvary jsem opět vykrajovala kulatou vykrajovačkou.
Před potahováním si nechejte korpus zase vychladit, ale ne v mrazaku. Kdyz bude moc studeny, bude vam potahovka rychle tuhnout a budete muset pracovat hodne rychle. Vzhledem k poctu hran, zahybu a podobne bude vyhodnejsi, kdyz bude hmota polozena na dort co nejdele vlacna a mekka. Vlivem teplotnich zmen by se vam take potahovka mohla orosit, zvlast, pokud budete dort chladit v mrazaku.
Tady jsou dvě fotky z průběhu sestavování jiné mašinky.
Pokud vám hrany vzadu nepůjdou rozumně vytvarovat, poskládejte je jako ubrus a odstávající cíp odstříhněte nůžkama.
Potahovací hmota musí být přehnutá pod korpus, protože podvozek má menší půdorys. Pokud bude potahovka už hodně ztuhnutá, při závěrečném ohýbání pod korpus Vám může v ohybu popraskat, což jsem na posledních dvou mašinkách řešila olemováním hrany červeným proužkem - viz například nahoře mašinka z ledna 2009.
K černé barvě zvlášť viz dole.

A tady je celý vozový park mašinek Tomáše, zleva: kovová mašinka na baterii k vláčkodráze, mechanická mašinka s panákem (jeho zmáčknutím do vozu se mašinka rozjede), skládací mašinka na baterie se šroubovákem, dortová mašinka k narozeninám.
Čáry jsem na mašince dělala krémem přes tenkou zdobící špičku. Na těch dalších jsem je tvarovala z tenké "šňůrky" - na její válení se dobře využije plastová stěrka. S její pomocí jsou šňůrky rovnoměrně tlusté.

Jestliže chceme mašinku postavit na trávník s kolejemi, připravíme si žíhanou hnědou hmotu z několika pramenů základních "dřevěných" odstínů - třeba smětanová, oranžová a hnědá. Vyválíme placku, vykrojíme obdélníky - v mém případě měly délku 10cm a párátkem naznačíme letokruhy. Je to nejjednodužší způsob na dekor dřeva, pokud nemáme váleček nebo obtiskovací fólii s dekorem dřeva.

Černá barva:
Černou barvu modelovací hmoty dosáhneme více způsoby:

1) nejjednodužší je barvit hmotu gelovou barvičkou Wilton, několikrát se namočí párátko, které se otře do hmoty. Tu je pak třeba řádně propracovat. Někdy černá špatně chytá, je třeba použít barvy více, nebo k dobarvení použít hmotu předem obarvenou trochou kakaa - to kakao nemám vyzkoušené, je to rada "pohybující se" na internetu. V mém případě stačilo vždy použít trochu více barvičky a zakápnout i lehce vodou, zdá se, že barvé pomůže lépe se rozptýlit do hmoty.

2) kombinace práškových barev - naředíme zelenou, modrou a červenou barvu ve stejném poměru ve štamrli s vodou. Použijeme malinko víc, aby barvy byly intenzivní. Takto získanou černou barvou obarvíme marcipán předem obarvený kakaem. U práškových barev pozor na to, abychom použili ty, které mají jako "nosič" cukr (výrobce Kovandovi) ne sůl (výrobce Aroco). V tak koncentrovaném množství by byla obarvená hmota díky soli velmi nechutná.

3) lékořice - existují bonbony Lékorky - takové černo-barevné kostičky. Odkrájíme z nich ty barevné části a černé kousky dáme v misce roztopit pozvolna do mikrovlnky. Dokud je hmota horká či teplá, lze s ní pracovat jako s modelovací hmotou a vyválet na placku, ze které lze vykrajovat požadované tvary. Hmota není použitelná na potah dortu, spíše jen na odzoby, jak chladne, současně i tvrdne. Hmota je navíc velmi chutná a nakrájené lékořicové kousky na drobné kostičky jsou to nejvěrohodnější uhlí k mašince, jaké si jen dovedete představit!

Výztuhy:
Možná jsem přespříliš opatrná na převoz, protože používám u mašinky dva druhy výztuh:
1) párátka - párátkem jsou pojištěné komínky na mašince kolmo dolů a dvě párátka drží tvářičku - jsou zapíchnutá šikmo a tvářička na jejich špičkách visí jako obraz. Bohužel jsem zjistila, že tuto drobnost jsem zatím ani jednou nevyfotila.
2) tlusté brčka - jsou zapíchnuté kolmo přes mašinku, aby se náhodou neskulila z kolejí pryč. Přecejen jde o patrový dort s malou podstavou horního patra a většinou se dort i převáží na jiné místo autem... jistota je jistota:
Rozměry:

Co jste ještě neviděli:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zdenik8 zdenik8 | 7. ledna 2009 v 22:50

téééééééééééééééééééééda   na  jednu stranu je to parádní a skvělé, ale na druhou stranu je to šílenství -které pochopí jen stejně založení lidé -takže dokonale to chápu!!!

2 rybička rybička | Web | 7. ledna 2009 v 22:58

Ano, pokorne přiznávám, že ano. Je to adrenalin, který jiní lidé neznají... Řadím to mezi adrenalinové sporty... "Jak tahle mašinka zase dopadne????"

3 fufík1 fufík1 | 7. ledna 2009 v 23:04

jsi génius, nejen že vytvoříš tak krásný dort ale ještě to tak krásně popíšeš pro  nás ostatní :-)

4 Gorolka Gorolka | 8. ledna 2009 v 11:33

Super skvělý návod. Snad bych to aspoň tak z poloviny  jako ty zvládla. Děkuju. :o)

5 rybička rybička | Web | 8. ledna 2009 v 19:17

Gorolko, já právě koukala na tvoje čokoládové trubičky! To je teprve neskutečně dokonalá a přesná práce!!! Mašinku určitě zvládneš!

6 Zdenka Zdenka | Web | 9. ledna 2009 v 3:02

Rybičko, obdivuji tvou trpělivost a pečlivost. Krásný popis, moc děkuji.

7 Lendulaa Lendulaa | 9. ledna 2009 v 10:36

Rybičko ty jsi neskutečná  :o))

super mašinka , super návod .

taky mám dělat na výkend mašinku Tomáše , tak s dovolením budu kopčit , návod mi moc moc pomúže  , ještě jednou děkuji.

8 míííšááá míííšááá | E-mail | Web | 10. ledna 2009 v 19:27

Nádhera, nemám slov, zas

9 rybička rybička | Web | 18. února 2009 v 19:49

Vkládání komentářů je zde ukončeno, pokračujeme zde:  http://www.urybicky.cz/2009/01/jak-na-masinku-tomase/

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama