Červenec 2008

Citronový chlebíček s mákem

30. července 2008 v 14:46 Moučníky jiné
Neobvyklé kombinace? Sem s nimi!

Jak vyložit formu na chlebíček papírem

30. července 2008 v 14:45 Ostatní
Taky s těma formama a papírem zápasíte? S chlebíčkovým už nemusíte:
1.)
Otočíme formu dnem vzhůru, pokryjeme ji papírem ze tří nejdelších stran a papír ustřihneme tak, aby byl o kousek delší než tyto tři stěny formy.
Papír narovnáme symetricky na formu a nůžkama nastřihneme kolmo k hranám dna formy. Samozřejmě to uděláme na obou stranách formy.
2.)
Papír položíme na rovnou plochu a vzniklé "plápolající sloní uši" ohneme a ohyb vyhladíme prstem.
3.)
Papír s ohnutými uchy vložíme do formy a na každé straně zvedneme krajní uši a nakonec středové.
4.)
Do takto připravené formy s papírem můžeme uložit těsto k pečení.

Meruňkové vdolky z jogurtového těsta

28. července 2008 v 23:40 Moučníky kynuté
Byly doma meruňky, byl doma tvaroh a teď už jsou doma i meruňkové vdolky!

Mlsounovy placičky

28. července 2008 v 11:43 Vánoční
Představte si, že i tomu největšímu mlsounovi se můžou dorty přejíst a rozmlsán dortama se na kdejakou buchtu či koláč ani nepodívá... Zato potajmu se vloudit do spíže na oříšky, nebo do lednice na ultra nově pořízený velký kbelík polevy... to je něco!
Tak to všechno spojíme, ořechy, čoko, trochu mouky, vejce, tuk a nabídneme mlsounům placičky hodny jejich jména:

Pařížský rychlezmiz-dort

26. července 2008 v 20:02 Moučníky jiné
Pro inspiraci... Zmizel jak přízrak, když jsem to fotila, strávníci mi málem stáli za zády se lžičkami... Řekla bych, že v naší rodině panuje mnoholetý šlehačkový absťák, jinak si to nedovedu vysvětlit...

Oranžový dort s růžemi

24. července 2008 v 9:50 Dorty
Tak ještě jeden trénovací:
  1. ty klikiháky jsem si vždy chtěla vyzkoušet!
  2. a že výroba růžiček nebude až taková katastrofa, to jsem vážně nečekala. Jsou moje první v životě!

Půldort se jménem

23. července 2008 v 15:38 Dorty
Kubíček má dnes půl roku a pozítří svátek. Proto dnes dostane půl dortu se svým jménem. Snad mu bude chutnat, až ho dostane "přepasírovaný" přes mlíčko od maminky...

Jogurtový koláč načisto

20. července 2008 v 11:35 Moučníky jiné
KONEČNĚ!
Konečně mám jogurtový koláč! Tento se povedl na jedničku:
Suroviny:
  • 500g bílého jogurtu
  • 150g cukru krystal
  • 1 vanilinový cukr
  • 2 vejce
  • 200g polohrubé mouky
  • 1 prášek do pečiva
  • drobenka: 60g másla, 60g moučk.cukru, 90g hrubé mouky
  • ovoce (já použila necelé půl kilo meruněk nadrobno krájených a větší hrst mražených borůvek)
Postup:
Předehřejeme si troubu na 180 stupňů Celsia.
Jogurt, cukry a vejce našleháme v míse, přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a znovu zašleháme. Těsto vylejeme na pomazaný a vysypaný plech (nebo vyložený pečícím papírem), poklademe hustě ovocem a posypeme drobenkou. Pečeme při 180 stupních cca 30-40 minut.
Dávka vyjde na klasický plech, nebude moc tlustý, já na koláče používám plech menší (vnitřní rozměr 39x25 cm) a byl tak akorát.
PS: A zdroj? Prosím, v tomto případě se mne taky neptejte, je to hybrid vyladěný asi ze 4 receptů, z každého něco...

Mini Sachr dort

19. července 2008 v 7:44 Dorty
Také máte rádi tuto vídeňskou dobrotu? Pokusím se Vám předvést jeden recept z mnoha. Těžko říct, který je ten pravý, zřejmě je střežen stejně dobře jako Becherovka. Nám v tomto případě napodobenina nevadí, hlavně že chutná!
Nakupte suroviny, dívejte se, pečte a hlavně foťte svá díla! A s fotkou nezapomeňte číst tady!

Sachr hec - aneb Sachr galerie

19. července 2008 v 7:42 Moučníky jiné
Bylo nebylo, bylo jednou pár ženských, co se ani nikdy neviděly a stejně se scházely v jedné virtuální kuchyni už v době, kdy reálná verze kuchyně neměla ani zdi. U vás taky návštěvy sedají ke kafi v kuchyni?
Jednoho letního dne 17.7.2008 se holky vzájemně hecly, "opsaly" si od LaS usilovně recept a pekly... a fotily! Vznikla malá galerie Sachrdortíků, do které se také můžete přidat. Napište mi na levé straně pod odkazama vzkaz s Vaší e-mailovou adresou. Odepíšu Vám, kam máte poslat fotku. Nestyďte se, vytvořme tady společně přehled toho nejlepšího ke kávě se spoustou různých nápadů, jak dort ozdobit. Nemáte recept? Ale máte! Zde.
Děkuji za spolupráci!
17. července 2008:
26. července 2008:
8. srpna 2008:
28. srpna 2008
5. října 2008

Tvarohová zebra

16. července 2008 v 13:39 Moučníky jiné
Pruhované období mne neopouští...
Recept vložím později, asi až večer, dnes mne tady děti asi nenechají déle než minutku...
Zatím kupte kilo tvarohu, stačí 1,5% tuku, 1 zakysanku (může být náhražka Rama) a dva vanilkové pudinky... základní věci máte určo doma... jako vejce, mléko, polohrubou, moučkový, vanilkový, kousek Hery (tentokrát olej nee)... a večer upečem, ať do rána vychladne, chladne na můj vkus dloooouho!


Žitný celozrnný chleba do formy a do trouby

15. července 2008 v 11:16 Domácí pekárna
Domácí pekárnu mám přes rok a od té doby toužím po zaručeném a hlavně jednoduchém postupu na žitný chleba. A nejlépe kdyby byl i celozrnný!
Myslím, že se konečně povedlo! Ve formě na biskupský chlebíček se musí podařit každému i kdyby se neutrefila úplně přesně hustota těsta. Na plechu by hrozilo, že se z něj namísto bochánku upeče placka, ale ve formě nemusíte mít obavu. Navíc ve formě i krásně nakyne a nemusíte použít ošatku...

Zvědavec daněk

15. července 2008 v 0:56 Ostatní
Já si tak dnes před devátou peču chleba... svítím v kuchyni, žaluzie nezatažená, však okno je do lesa... zrovna překlápím kynuté těsto z nádoby pekárny do nádoby na pečení v troubě (ten žitný se prostě v té troubě daří lépe)... periferní očko přeletí přes okno a co nevidí!
Srnka! A stojí a dívá se skrz okno přímo na mně! Zvědavka!
Letím pro foťák a zhasínám a hlavou mi běžímyšlenka, že pokud neutekla na zhasnutí světla, uteče na světýlko foťáku při zaostřování...
A taky že mám zrovna nasazený špatný objektiv, nic si nezoomnu a zaostření bude fuška... Však jsem taky právě fotila postup pečení chleba! Proto tam byl ten krátký objektiv...
Kór přes to okno, tak po pár snímcích, když srnka elegantně klidným krokem popošla směr východ, otvírám dveře na terasu a držím spoušť s myšlenkou "Určitě mne uvidí a uteče!"
Ne! Ještě jsme stihli zavolat starší děti, zrovna jim tatínek četl pohádku před spaním a srnka jen pózovala... víc nevím, běžela jsem k miminu, chtěl před spaním nášup!
PS: Po detailním zkoumání díky upozornění čtenáře blogu vyšlo najevo, že se nejedná o zvědavku ale mladého zvědavce daňka. Jeho parohy jsou malé a snadno jsme je v noci přehlédli...

Křen čili křenová omáčka

13. července 2008 v 12:48 Slané jídla
Jak ozvláštnit nedělní rychlovku z polotovaru z mražáku? Nové brambory ve spíži plus sekaná hotová v mražáku rovná se rychlý nedělní oběd na úrovni. To znamená něco jiného než mražená pizza - ano, ta se u nás taky připravuje .
Tento nedělní oběd na úrovni ještě dnes pozvedneme pikantní křenovou omáčkou - jak se u nás zjednodušeně říká "KŘENEM"!
Obvykle křen děláme k uzenému masu a jako vývar použijeme uzenou polévku. Vzhledem ke zdravosti uzeného ji však už většinou děláme i k jiným jídlům, třeba dnes k sekané.
Suroviny:
1/2 hrnku mléka, 4 polévkové lžíce hrubé mouky, 1 hrnek vývaru (můžeme použít 1/2 kostky Masoxu), sůl pokud bude potřeba
Postup:
Nejprve si nastrouháme křen, cca dva centimetr tlusté kořínky v délce cca 10cm. Nebo méně, aby byla omáčka jemnější, ale pak vám hrozí, že strávníci budou konstatovat "to křen ani nevidělo". My máme rádi "grády". Je potřeba opravdu ostré struhadlo, vlákna kořene jsou opravdu odolná. Nastrouhaný křen zakryjeme miskou, aby nám vlivem oxidace na vzduchu nezezelenal.
Mouku rozmícháme ve studeném mléce. Přilejeme teplý vývar a za stálého míchání přivedeme k varu. Vaříme za stálého míchání na mírném ohni minimálně 5 minut, čím déle vaříme, tím jemněji se mouka rozvaří a omáčka bude jemnější konzistence. Ochutnáme a případně přisolíme. Pokud jsme použili vývar, možná už nebude solení potřeba. Nastrouhaný křen vsypeme do právě vypnuté vřelé omáčky (vitamínky přece nechceme zbytečně rozvářet), pořádně promícháme a před podáváním necháme chvíli odstát. Křen se v omáčce rozleží, omáčka natáhne chuť a malinko zhoustne. Teprve pak (před podáváním) ji můžeme malinko zředit, aby vaši strávníci zas nereptali, že je jako "kyjanica".
Přeji dobrou chuť a málo reptavých strávníků. A pokud budou, vězte, že i s nimi je omáčka vitaminovou bombou... V jedné dědině na Slovácku se považuje za zdroj dlouhověkosti . (A samozřejmě na druhém konci dědiny ji vaří zas podle jiného postupu, ale to je normálka, ne?)

Jaký dnes vznikl dort

11. července 2008 v 23:54 Dorty
Dnešní dort na sobotní oslavu pro Radečka je ve stylu Disneyho pohádek:
Korpus ze 6 vajec olejový mramorový s letokruhy podle Dáši, krém vanilkový, obrázek na jedlém papíře, potřený gelem z glukózového sirupu.

Jak dnes vzniká dort

11. července 2008 v 19:05 Dorty
Jen pár fotek k namlsání:
A co bude na dortě? Můžete hádat!
PS: Kdo hádat nechce, výsledek je k vidění zde.

Obyčejný kuřecí oběd

6. července 2008 v 17:59 Slané jídla
Myslíte, že má smysl kvůli dětem vymýšlet? Kvůli našim nejedlíkům rozhodně ne a tak jsem dnes vsadila na jistotu.
Rýže - osolená, mírně omaštěná, doplněná mraženým hráškem.
Kuřecí stehna - osolená, položená na pekáček vyskládaný kolečkami cibule s kapkami oleje. Nakonec porce posypány obyčejným kořením od Vitany "Pečené kuře" a pečeno při 200 stupních 1 hodinu. Prvních a posledních 10 minut odkryté, během zbývající doby asi 4x polité výpekem.


Tvarohový bratr koláč - tentokrát s meruňkama

3. července 2008 v 15:35
Hm. Nemůžeme se toho dostatečně nabažit... Dnešní repete s meruňkama:
A teda povím vám, každé ovoce má cosi do sebe, s každým je tato luxusní jednoduchost jiná...
A dnes byla jíná i tím, že výjimečně jsem dnes měla zdatnou spolupracovnici Klárku.
Recept - varianta s olejem. Hera zase doma nebyla :-D
Jestli Heru máte, zkuste originál nebo variantu jako koláč.

Jogurtový koláč nanečisto

2. července 2008 v 18:46 Moučníky jiné
Tááák. A dnes Vás jenom namlsám, koláč je sice móooc dobrý, ale bude potřebovat doladit ohledně pečení... Nejsem s ním úplně spokojena, proto nanečisto.
Jiný jogurtový recept, už načisto a na plech najdete zde.