Moje úplně první sekaná

19. dubna 2008 v 14:28 |  Slané jídla
A já si vždy říkala, jak je taková sekaná pracné jídlo...
A musí se to namlet, dobře ochutit a vůbec zamíchat a kdoví co do toho dát a trefit konzistenci...
A ono to zas taková hrůza není. Když nemá přijít návštěva a zapomenu na předsudky, ono to nějak dopadne. V horším případě to vyjíme z pekáče lžičkou - děti stejně nepoznají, že to mělo vypadat jinak a muž slíbil držet basu. A v tom nejhorším případě máme chleba upečený, dáme s máslem a sýrem... jistota i u dětí.
A ono to vyšlo! Trefila jsem i množství soli, což považuju za malý-velký zázrak... Dnes u mne múza stála, áchch. No přiznám se, že jsem k tomu nabrala odvahu po shlednutí tohoto receptu. Když ta sekaná z těch Šárčiných fotek ták krásně voněla!
Dobrá volba, budu určitě opakovat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dahlia Dahlia | E-mail | 2. září 2008 v 10:48

Když jsem chystala dnešní oběd,  vzpomněla jsem si na Tvou sekanou a  nedalo mi to a přidám ještě jednu variantu. Právě ji mám v troubě.  Pod heslem "zeleniny není nikdy dost" sekanou naplním do očištěné půlky cukety nebo dýně, skvělá je tzv "špagetová dýně", ale hodí se hokkaido i jakákoliv jiná. Podleju masovým nebo zeleninovým vývarem, popřípadě jen vodou s rozmíchanou troškou bezglutamanové vegety a upeču. Před dopečením posypu strouhaným sýrem a nechám zezlátnout. No a když se mi k tomu nechce vařit brambory, tak chvíli před dopečením do vypečené šťávy nasypu kuskus. Pro změnu je možné sekanou naplnit do paprik, ale to určitě znáš a nebo také zamotat do zelných, vinných či kapustových listů nebo do plátečku slaniny, pro děti třeba šunky a upéct. Myslím že je to skvělé hlavně pro děti, které často ohrnují nosík nad masem, protože musí moc kousat. Já teď hodně vařím pro nemocné staroušky a také jim to vyhovuje.

2 rybička rybička | Web | 2. září 2008 v 11:28

Dahlia, dobré tipy, říkám si, že ty "balíčky" třeba do šunky pro děti někdy taky vyzkouším...

3 rybička rybička | Web | 20. ledna 2009 v 2:40

Vkládání komentářů je zde ukončeno, pokračujeme zde:  http://www.urybicky.cz/?p=86

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama